ATP World Tour: Porażka Matkowskiego po pięknej walce

18 lis 2015, 14:57

W drugim meczu grupy B, ATP World Tour Dubles,po 3- setowej walce Polak, Marcin Matkowski w parze z Nedadem Zimonjicem ulegli 7:5, 3:6, 8:10 deblowi Pierre Hugues Herbert/ Nicolas Mahut i mają tylko matematyczne szanse na awans z grupy.

Mecz był o tyle ciekawy, że zarówno jedni i drudzy przegrali swoje pierwsze mecze i porażka w drugim spotkaniu niemal całkowicie przekreślała szanse na dalszy awans. Obie pary należą do światowej czołówki gry podwójnej. Liczne sukcesy, a także umiejętności i doświadczenie sprawiały, że ciężko było wskazać faworytów. Większą regularność można jednak zaobserwować u Francuzów, co w opinii ekspertów stawiało ich, jako pretendentów do wygrania meczu.

Pierwsza partia zaczęła się dobrze dla Francuzów, którzy szybko przełamali Serba i Polaka. Jednak ich radość nie trwała zyt długo, bowiem rywale szybko zdobyli tzw. re-break. Gdy wydawało się, że losy seta rozstrzygnie tie-break, polsko- serbski duet wygrał serwis zawodników francuskich i rozstrzygnął tę partię 7:5 na swoją korzyść.

Rywale Polaka mieli w świadomości, że porażka w tym secie spowoduje nie tylko przegranie meczu, ale ograniczy ich szanse awansu do minimum. Taka perspektywa sprawiła, że przeciętni dotychczas Mahut i Herbert, weszli na wyższe obroty przełamując Matkowskiego z Zimonjicem dwukrotnie i triumfowali w tej partii 6:3.

Sprawę zwycięstwa rozstrzygnął super tie- break. Porażka w tej partii była niemal równoznaczna z brakiem awansu do dalszej fazy. Koncentracja i konsekwencja najlepiej odzwierciedlały grę obu par. O jedno przełamanie lepsi okazali się jednak Francuzi, którzy mogli triumfować.

Barclays ATP World Tour Finals, Londyn- gra podwójna mężczyzn:

Marcin Matkowski, Polska/ Nedad Zimonjic, Serbia [7]- Pierre Hugues Herbert, Francja/ Nicolas Mahut, Francja [6] 7:5, 3:6, 8:10