poniedziałek, 3 października, 2022

Australian Open: 3. runda gry podwójnej nie dla Magdy Linette i Alize Cornet

Magda Linette i partnerująca jej Francuzka Alize Cornet na 2. rundzie zakończyły zmagania w grze podwójnej wielkoszlemowego Australian Open. Polka oraz Trójkolorowa po ponad 2-godzinnej batalii uległy duetowi japońskiemu Eri Hozumi/Miyu Kato.

Zarówno biało-czerwona jak i Francuzka wcześnie pożegnały się już z turniejem singlowym, pierwsza z nich poległa już w meczu otwarcia z Luksemburką Mandy Minellę, a druga z zawodów odpadła wczoraj, ulegając w 3 setach Greczynce Marii Sakkari. W spotkaniu otwarcia zmagań deblowych „nasz” duet pokusił się o niespodziankę, eliminując turniejowe „16” Australijkę Arinę Rodionovą i Chorwatkę Dariję Jurak.

Linette i Cornet dobrze rozpoczęły również potyczkę o 3. rundę przeciwko Japonkom Eri Hozumi i Miyu Kato. Co prawda o przełamanie jako pierwsze pokusiły się azjatki (już w 3. gemie), lecz Polka i Francuzka stratę odrobiły z nawiązką. Od razu w kolejnej rozgrywce stratę breaka zniwelowały, a następnie w końcówce zadały rywalkom decydujący dla losów seta cios. W 8. gemie Japonki dały sobie odebrać podanie za drugim natarciem Linette i Cornet, które potem nie miały problemów z postawieniem kropki nad „i”.

Do Polki i Francuzki należał też początek 2. seta, ale Japonki powtórzyły ich wyczyń i stratę breaka szybko zniwelowały. Role odwróciły się jednak w końcówce partii, gdyż tym razem o decydującego breaka lepsze były Hozumi i Kato. Azjatki poszły za ciosem i po raz pierwszy w meczu zdołały wypracować przewagę na początku odsłony, przełamując nasz „duet” w 3. gemie i następnie odskakując na 3:1. Gdy wydawało się, że dołożone przez Japonki w 7. kolejne przełamanie pogrąży Linette i Cornet, te poderwały się do walki. Niestety był to tylko zryw chwilowy, bo po zniwelowaniu strat z 2:5 na 3:5 ponownie straciły podanie. Finalnie po 2 godzinach i 7 minutach gry przegrały 6:3, 3:6, 3:6 definitywnie żegnając się z występami w tegorocznym Australian Open.

Australian Open, Melbourne, Wielki Szlem (Pula nagród: 50 mln $), mecz 1. rundy gry podwójnej kobiet:

Magda Linette, Polska/Alize Cornet, Francja – Eri Hozumi, Japonia / Miyu Kato, Japonia 6:3 3:6 3:6Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA