Australian Open: Awans Wojciecha Marka, porażka Martyny Kubka

20 sty 2019, 08:15

Wojciech Marek pokonał pochodzącego z RPA Jouberta Kloppera 6:1, 6:4 w meczu I rundy juniorskiego Australian Open. Z turnieju odpadła Martyna Kubka, która musiała uznać wyższość Japonki Moyuki Uchijimi.

Marek, któy w poprzednim turnieju doszedł do III rundy dość szybko rozprawił się z Klopperem, który do turnieju głównego przebijał się przez kwalifikacje. W pierwszym secie oddał rywalowi zaledwie jednego gema. Na początku drugiego seta przełamał rywala co wystarczyło by wygrać 6:4 i awansować do kolejnej rundy. W II rundzie pochodzący z Bytowa zawodnik zmierzy się z rozstawionym z “9” Amerykaninem Cannonem Kingsleyem.

Nie zaliczy do udanych swojego debiutu w drabince głównej Australian Open Martyna Kubka, która przegrała z Japonką Moyuką Uchijimą 6:1, 6:4 i odpadła z dalszej rywalizacji.

Martyna Kubka w parze z Stefanią Rogozińską-Dzik zmierzy się w rywalizacji deblistek, a przeciwniczkami polskich tenisistek będą Australijki Olivia Gadecka i Megan Smith.
Swoich sił w turnieju deblowym spróbuje również Wojciech Marek, który w parze z Czechem Jirim Lehecką w poniedziałek zmierzy się z włoską para Lorenzo Musetti/Giulio Zappieri.

Wojciech Marek – Jouberto Klopper 6:1, 6:4

Moyuka Uchijima – Martyna Kubka 6:1, 6:4