Strona główna Tenis ATP Australian Open: Ćwierćfinałowa porażka Kubota

Australian Open: Ćwierćfinałowa porażka Kubota

0
Foto: Zimbio.com

W ćwierćfinale turnieju deblowego, amerykańska para Ryan Harrison i Sam Querrey pokonała Łukasza Kubota i Argentyńczyka Horacio Zeballosa. Polak był naszym ostatnim reprezentantem w Melbourne.

Mecz rozpoczął się świetnie dla polsko-argentyńskiej pary, która już w drugim gemie przełamała rywali i wyszła szybko na prowadzenie 3:0. Rywale, co prawda zdołali odrobić stratę, ale chwilę później Kubot i Zeballos ponownie wygrali gema przy serwisie Amerykanów i triumfowali w pierwszej partii 6:3.

W drugim secie obie pary do stanu 6:6 zanotowały po jednym przełamaniu i o wszystkim zadecydował tie-break. Przy stanie 5:5 Zeballos stracił punkt przy swoim serwisie, a po chwili przeciwnicy wykorzystali pierwszą piłkę setową, doprowadzając do decydującej partii.

W niej decydujący okazał się dziewiąty gem, w którym Kubot i Zeballos przegrali gema przy własnym serwisie do zera. Po chwili Amerykanie utrzymali swoje podanie i wygrali całe spotkanie. Polak triumfował już w Australian Open w 2014 roku w parze ze Szwedem Robertem Lindstedtem.

 

Łukasz Kubot, Horacio Zeballos (Polska, Argentyna, 7) – Ryan Harrison, Sam Querrey (Stany Zjednoczone) 6:3, 6:7(5), 4:6

Komentarze