Australian Open: Iga Świątek w turnieju głównym!

11 sty 2019, 01:26

17-letnia Iga Świątek (178 WTA) po świetnym meczu pokonała o 10 lat starszą Amerykankę Danielle Lao (169 WTA)  6:1, 6:3 w 3 rundzie kwalifikacji Australian Open i pierwszy raz w seniorskiej karierze zagra w Wielkim Szlemie!

Polka nie najlepiej weszła w spotkanie. Już w swoim pierwszym gemie serwisowym przegrywała 15:40 i musiała bronić dwóch breakpointów. Udało jej się jednak wyjść z opresji, a chwilę później sama przełamała rywalkę. W kolejnych gemach obie tenisitki dość pewnie utrzymały swoje podania, aż do stanu 4:1, kiedy Amerykanka znów dała się przełamać. Iga zamknęła seta wygrywając własny serwis “na sucho”.

Drugi set rozpoczął się już spokojniej, jednak przy stanie 2:2 Polka po raz trzeci przełamała Lao. Do końca bardzo pewnie utrzymywała podanie, żeby w ostatnim gemie znów zanotować breaka.

W najbliższych godzinach dowiemy się na kogo warszawianka trafi w 1 rundzie turnieju. Wśród 16 tenisistek, na które może trafić są między innymi Maria Sharapova czy Elina Svitolina.

Iga Świątek – Danielle Lao 6:1, 6:3