Australian Open: Jest półfinał! Radwańska grała jak z nut

26 sty 2016, 02:50

Agnieszka Radwańska po raz drugi w karierze awansowała do półfinału wielkoszlemowego Australian Open. W 1/4 finału pokonała 6:1 6:3 rozstawioną z numerem dziesiątym Carlę Suarez-Navarro. Było to czwarte zwycięstwo w karierze nad hiszpańską tenisistką.

Obie panie w zupełnie inny sposób weszły w pojedynek. Reprezentantka Polski od początku imponowała skutecznością swoich zagrań, z kolei Suarez Navarro dość niespodziewanie popełniała całą masę niewymuszonych błędów. W pierwszych trzech gemach Hiszpanka dwukrotnie dała się przełamać i po upływie niespełna kwadransa przegrywała już 0:3.

Przebudzenie Suarez Navarro nastąpiło dopiero w gemie piątym, kiedy to wygrała gema przy własnym podaniu do 15. Na nasze szczęście Polka prowadziła wówczas już 4:0 i spokojnie zmierzała po zwycięstwo w pierwszej partii. W pierwszym secie Radwańska świetnie serwowała, skuteczność pierwszego serwisu w tym fragmencie meczu była na poziomie 79 %. Nic więc dziwnego, że ani razu nie dała się przełamać i po upływie 29 minut wygrała pierwszego seta 6:1.

Drugi set także rozpoczął się od mocnego uderzenia ze strony krakowianki. Starsza z sióstr Radwańskich wygrała w drugiej partii dwa pierwsze gemy i postawiła kolejny krok w stronę awansu do półfinału. Od tego momentu o wiele lepiej zaczęła grać jednak Suarez Navarro, która do tamtego momentu popełniła aż 25 niewymuszonych błędów, czym ułatwiła Polce seryjne wygrywanie gemów.

27-letnia Hiszpanka coraz lepiej zaczęła sobie radzić przy returnie i w dwóch kolejnych gemach serwisowych Radwańskiej pokusiła się o przełamanie. Przy wyniku 3:2 dla Polki doszło do morderczego gema, którego panie rozgrywały prawie 10 minut. Zakończył się on zwycięstwem Suarez Navarro, która doprowadziła do remisu 3:3 i wydawało się, że wkracza na dobre tory.

Radwańska po raz kolejny udowodniła, że w dzisiejszym meczu, to ona decyduje o tym co dzieje się na korcie. Mimo że rywalka stawiała coraz cięższe warunki Polka była w stanie wygrać trzy gemy z rzędu i wykorzystać pierwszą piłkę meczową, która dała jej awans do półfinału Australian Open.

Polka w tej fazie australijskiej imprezy zagra dopiero po raz drugi. Wcześniej taki wynik osiągnęła w roku 2012, kiedy to w 1/2 finału powstrzymała ją dopiero Dominika Cibulkova. W tym roku półfinałową przeciwniczką Radwańskiej będzie Serena Williams lub Maria Sharapova.

Australian Open, Melbourne, Wielki szlem (pula nagród: 30,3 mln dolarów), mecz ćwierćfinałowy gry pojedynczej kobiet:

Agnieszka Radwańska, Polska [4] – Carla Suarez Navarro, Hiszpania [10] 6:1 6:3