Australian Open: Kapitalny mecz Linette. Rozstawiona przeciwniczka pokonana!

17 sty 2018, 10:20

Kolejny kapitalny mecz Magdy Linette na australijskich kortach Australian Open! Polska rakieta nr 2 w świetny stylu pokonał rozstawioną z numerem 24. Rosjankę Darię Kasatkinę i zameldowała się w III rundzie wielkiego szlema! Tam przeciwniczką będzie Czeszka, Denisa Allertova.

Mecz w przeciwieństwie do pierwszej rundy rozpoczął się fantastycznie dla poznanianki. Linette kontrolowała przebieg gry i miło straty podania już w pierwszym gemie prowadziła nawet 5:2 z trzema przełamaniami na koncie! Niestety, w najgorszym możliwym momencie przyszedł ból stopy wymagający opieki lekarza. Po powrocie na kort z zabandażowaną nogą Polka straciła pewność, coraz więcej psuła i roztrwoniła przewagę. Rosjanka doprowadziła do tie breaku, gdzie prowadziła już nawet 4:2. Wówczas Linette powróciła na właściwą ścieżkę, wygrała pięć kolejnych piłek i zwyciężyła w całym secie.

Druga odsłona to już kontrola meczu przez 74. rakietę na świecie. Polka szybko objęła prowadzenie 3:0, a następnie 4:1 nie dając rywalce dojść do głosu. Koniec końców zwyciężyła seta do dwóch i cały mecz 7:6, 6:2.