Australian Open: Koniec przygody polskich reprezentantów

Aktualizacja: 1 lut 2023, 09:38
30 sty 2020, 14:11

Iga Świątek i Łukasz Kubot nie zdołali awansować do półfinału wielkoszlemowego Australian Open. Polska para przegrała w 1/4 finału z parą Astra Sharma/John Patrick Smith. Tym samym zakończyła się przygoda polskich zawodników w tegorocznych zmaganiach w Melbourne.

Świątek i Kubot bez większych problemów wygrali pierwszego seta stosunkiem 6:3. Aż trzykrotnie przełamywali rywali, popisali się większą liczbą zagrań kończących (8-5) a także mniejszą liczbą niewymuszonych błędów (4-6). Łącznie zdobyli 6 punktów więcej od rywali.

W drugim secie nie doszło do żadnych przełamań. Partia trwała niemal godzinę, obfitowała w zaciętą walkę i nieustępliwe zdobywanie gemów przy własnym serwisie. Mimo, iż do rozstrzygnięcia seta niezbędny okazał się tie-break, w ciągu rozgrywania kolejnych gemów można było dostrzec lekką przewagę rywali. Polacy mieli znacznie większy problem przy własnym serwisie (rywale mieli łącznie 4 break pointy, żadnego jednak nie wykorzystali). Ostatecznie to Sharma i Smith cieszyli się ze zwycięstwa 7:6(4).

O awansie do półfinału musiał zadecydować super tie-break, rozgrywany w mikście w miejsce decydującego, trzeciego seta. W nim Świątek i Kubot nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Zdobyli zaledwie 3 punkty. Rywale, zdobywając dziesiąty punkt, mogli cieszyć się z awansu do najlepszej czwórki turnieju.

Australian Open
ćwierćfinał miksta:
Iga Świątek(Polska)/Łukasz Kubot(Polska) – Astra Sharma(Australia)/John Patrick Smith(Australia) 6:3, 6:7(4), 3:10