Strona główna Tenis Australian Open: Linette żegna się z Australią w słabym stylu

Australian Open: Linette żegna się z Australią w słabym stylu

0

Bardzo słabo w grze podwójnej, razem z Francuzką, Alize Cornet wypadła Magda Linette. Polsko- francuska para uległa 3:6, 0:6 Ukrainkom, Oldze Savchuk oraz Katarinie Bonderenko. Tym samym nasza tenisistka zakończyła swój udział w Wielkim Szlemie.

Zaplanowany na 5:30 polskiego czasu mecz gry podwójnej z udziałem Polki rozpoczął się z ponad 3- godzinnym opóźnieniem. Zarówno Bondarenko, jak i Cornet grają również w meczach gry pojedynczej, jak wiemy Magda Linette już odpadła po meczu z Monicą Puig, o czym pisaliśmy TUTAJ. Ostatnią szansą dla polskiej tenisistki był zatem dobry występ w duecie z doświadczoną Francuzką.

W pierwszej odsłonie przez początkowe 4 gemy obie pary solidarnie wygrywały swoje podania, nie dając szans rywalkom na przełamanie. Dopiero w 5. partii para ukraińska wykorzystała błędy rywalek, które posyłały piłki w aut. Tym samym padł pierwszy break point dla faworytek. Kolejne odsłony to utraty własnych podań przez oba deble, jednak wciąż o jedno przełamanie więcej miały Ukrainki, dzięki czemu wygrały pierwszy set 6:4.

Druga patia to już wyrok dla pary polsko- francuskiej. W porównaniu do pierwszej partii, strasznie spadł procent serwisu, mnożyły się błędy, a to przy konsekwentnej grze rywalek był dla Polki i Francuzki za wysoki poziom. Niestety nie da się nic dobrego napisać o polsko- francuskim deblu, który przegrał ten set aż 0:6, a cały mecz 3:6, 0:6.

Kolejnymi rywalkami Ukrainek będą zwyciężczynie pary Allertova/Shnuurs- Chan/Chan.

Australian Open, Melbourne, Wielki Szlem (pula nagród: 30,3 mln dolarów), mecz I rundy gry podwójnej kobiet:


Alize Cornet, Francja/ Magda Linette, Polska- Olga Savchuk, Ukraina/ Katarina Bodarenko, Ukraina 3:6, 0:6

Komentarze