Australian Open: Magda Linette i Alize Cornet z awansem do drugiej rundy debla

18 sty 2017, 08:28

Magda Linette grająca w parze z Alize Cornet awansowały do II rundy gry podwójnej Australian Open. Polka i Francuzka na otwarcie turnieju pokonała wyżej rozstawione przeciwniczki.

Tegoroczny start w Melbourne Park do drugi wspólny występ Magdy Linette oraz Alize Cornet. W ubiegłorocznej edycji pierwszej lewy Wielkiego Szlema polsko-francuski debel odpadł po meczu pierwszej rundy. Zatem pokonując 6:4 3:6 7:5 rozstawione z numerem 16. rywalki Linette i Cornet już poprawiły zeszłoroczny wynik.

W pierwszej odsłonie Linette i Cornet dwukrotnie straciły swoje podanie, ale dzięki temu, że same trzykrotnie przełamały rywalki, zdołały zapisać partię otwarcia na swą korzyść. Podobnie sytuacja miała się w secie drugim, gdy polsko-francuski duet dwukrotnie stracił własne podanie, z tą różnicą, że rywalki tym razem przez całą partię utrzymały swój serwis, wygrywając seta 6:3.

W decydującej partii Linette i Cornet dwukrotnie uzyskiwały przewagę przełamania (3:1 i 5:3), ale rywalki dwukrotnie odrabiały straty. Serwująca przy prowadzeniu 5:4 Cornet nie wykorzystała piłki meczowej. Jednak stanu 5:5 dwa kolejne gemy padły łupem “polskiego” debla i wykorzystując drugą piłkę meczową Polka i Francuzka zakończyły mecz po ponad dwóch godzinach rywalizacji.

Australian Open, Melbourne, Wielki Szlem (Pula nagród: 50 mln $), mecz 1. rundy gry podwójnej kobiet:

Magda Linette, Polska/Alize Cornet, Francja – Darija Jurak, Chorwacja [16]/Anastazja Rodionova, Australia [16] 6:4, 3:6, 7:5