Australian Open. Magda Linette poza turniejem! Opuszczała kort ze łzami w oczach

14 sty 2024, 11:43

Magda Linette nie powtórzy sukcesu z poprzedniej edycji Australian Open, w której dotarła do półfinału. Polka z powodu problemów zdrowotnych nie dokończyła meczu z Caroline Wozniacki, rozgrywanego w ramach pierwszej rundy turnieju. W momencie przerwania pojedynku Dunka prowadziła 6:2, 2:0.

Polka odpadła z Australian Open już w pierwszej rundzie. Skreczowała w starciu z byłą triumfatorką turnieju

Magda Linette nie miała szczęścia w losowaniu, bo już w inauguracyjnej rundzie trafiła na byłą liderkę rankingu WTA i zwyciężczynię Australian Open z 2018 roku Caroline Wozniacki. Dunka polskiego pochodzenia nie była rozstawiona, bo  miała trzyletnią przerwę, a do gry wróciła dopiero w drugiej połowie poprzedniego sezonu.

Jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań pierwszego dnia rywalizacji na kortach Melbourne Park lepiej rozpoczęła Wozniacki, która po kilku minutach prowadziła 2:0. Odpowiedź Poznanianki była jednak bardzo dobra, bo kolejne dwa gemy trafiły na jej konto. Niestety Linette nie prezentowała się dobrze w dalszej części meczu i przegrał pierwszego seta 6:2.

Dodatkowo u Polki pojawiły się problemy zdrowotne. W pewnym momencie skorzystała nawet z pomocy fizjoterapeutki. Nie przyniosło to jednak zamierzonego efektu i po dwóch przegranych gemach drugiej partii nasza tenisistka zrezygnowała z dalszej gry. Podziękowała rywalce i po chwili ze łzami w oczach opuściła kort.

We poniedziałek swoje pierwsze mecze w Australian Open 2024 rozegrają Magdalena Fręch i Hubert Hurkacz, natomiast Iga Świątek rozpocznie rywalizację we wtorek. W turnieju zagra również deblista Jan Zieliński. Jego partnerem jest Monakijczyk Hugo Nys.

Australian Open 2024. Terminarz, pula nagród, transmisje – najważniejsze informacje