Australian Open: Matkowski pożegnał się z Melbourne porażką w grze mieszanej

22 sty 2017, 09:42

Marcin Matkowski i była amerykańska liderka rankingu deblowego WTA, Liezel Huber już na 1. rundzie zakończyli występ w turnieju par mieszanych wielkoszlemowego Australian Open. Polak i jego partnerka ulegli duetowi chińsko-francuskiemu Yifan Xu/Fabrice Martin.

Na występ w turnieju mikstów zdecydowało się dwóch biało-czerwonych, Łukasz Kubot i właśnie Marcin Matkowski. Pierwszy z nich zdecydował się na start z Tajwanką Yung-Jan Chan i udane otwarcie para ta ma już za sobą – w dwóch setach awansowała do 2. rundy. Przygoda szczecińskiego tenisisty z turniejem par mieszanych okazała się za to bardzo krótka. Matkowski i Amerykanka Liezel Huber polegli już w pierwszym meczu.

Reprezentantka USA i Polak rozpoczęli co prawda spotkanie od zwycięstwa w gemie otwarcia, lecz kolejnych rozgrywkach wyraźnie dominiwali Chinka i Francuz, popisując się serią kolejno zdobytych gemów. Xu i Martin przełamali “nasz” duet 2-krotnie, odkakując kolejno na 3:1 i 5:1. Niemoc przy własnym podaniu Huber i Matkowski przerwali dopiero w końcówce, niwelując stratę na 2:5. Ostatnie słowo i tak należało jednak do rywali, którzy serwując na seta nie stracili nawet punktu.

Rozpędzonym rywalom amerykańsko-polski mikst nie postawił się też na początku 2. seta, zupełnie oddając im inicjatywę. Xu i Martin breaka zainkasowali już w gemie otwarcia, a następnie podwyższyli na 2:0. W kolejnych rozgrywkach Amerykanka i Polak nie byli w stanie nawet wypracować sobie okazji na rebreaka. Finalnie przy stanie 3:5 niemal bez walki ponownie oddali swój serwis, broniąc po drodze 3 piłek meczowych.

Xu i Martin w 58 minut zwyciężyli 6:2, 6:3 i w kolejnej rundzie zagrają z najwyżej rozstawionym w imprezie mikstem amerykańskim Bethanie Mattek-Sands/Mike Bryan.

Australian Open, Melbourne, wielki szlem (Pula nagród: 50 mln $), mecz 1. rundy gry mieszanej:

Liezel Huber, USA / Marcin Matkowski, Polska – Yifan Xu, Chiny / Fabrice Martin, Francja 2:6 3:6