Australian Open: pewny triumf Kubota i Hlavackovej

Aktualizacja: 24 sty 2016, 13:43
24 sty 2016, 09:49

Bez żadnych problemów do drugiej rundy gry mieszanej awansowała polsko-czeska para Łukasz Kubot/Andrea Hlavackova, która w dwóch setach okazała się lepsza od hiszpańskiego duetu Lara Arruabarrena/David Marrero.

Pierwsza partia nie należała do tych, które trzymają w napięciu do samego końca i o zwycięstwie decyduje jedna bądź dwie piłki w tie-breaku. Widzieliśmy dokładnie przeciwieństwo tej sytuacji, “nasza” para robiła na korcie co chciała, a widać było, że w wielu momentach słabszym punktem była Arruabarrena. Chcąc nie chcąc, po zaledwie 20 minutach walki na korcie nr 6, Łukasz i Andrea prowadzili 1-0 w setach (6:0).

Jak to często bywa, w drugiej partii przeciwnik budzi się do gry i mamy na korcie już większe emocje. Tak było i tym razem, gdy hiszpańska para od razu przełamała serwis Łukasza Kubota, po tym jak Marrero zagrał return idealnie między Polaka i Czeszkę. Ich radość jednak nie trwała długo – w następnym gemie David “oddał” podanie, kończąc je podwójnym błędem serwisowym. Wydawało się, że końcówka partii będzie walką gem za gem, po tym jak wszystkie straty przełamań zostały odrobione i na tablicy mieliśmy wynik 4:3 dla polsko-czeskiego duetu. Nic bardziej mylnego, Hiszpanie już nie poprawili swojego wyniku, a mecz zakończył koncertowy gem serwisowy Łukasza Kubota.

W każdym elemencie gry Kubot i Hlavackova mieli przewagę. Wystarczy spojrzeć na stosunek piłek wygranych do niewymuszonych błędów. U zwycięskiej pary było to 22-4, a u przegranych 17-12. Teraz przeciwnikami tego duetu będą rozstawieni z numerem 3. Yung-Jan Chan i Rohan Bopanna.

Wcześniej z turniejem w pierwszej rundzie pożegnała się rozstawiona z numerem szóstym para Lucie Hradecka i Marcin Matkowski, przegrywając po super tie-breaku z Coco Vandeweghe i Horią Tecau.

Australian Open, Melbourne, Wielki Szlem, Melbourne (pula nagród: 30,3 mln dolarów), mecz 1. rundy gry mieszanej:

Andrea Hlavackova, Czechy/Łukasz Kubot, Polska – Lara Arruabarrena, Hiszpania/David Marrero, Hiszpania 6:0 6:3