Australian Open: Radwańska rozgromiła rywalkę

Aktualizacja: 22 sty 2016, 12:50
22 sty 2016, 08:57

Agnieszka Radwańska pokonała 6:4, 6:0 Portorykankę, Monicę Puig w meczu III rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Tym samym Polka awansowała do IV rundy, w której zmierzy się z Niemką Anną – Leną Friedsam.

Tenisistka z Karaibów słynie z dużej siły serwisu, nie zwalnia ręki i tym samym potrafi wypracować sobie przewagę przy swoich podaniach. Boleśnie przekonała się o tym inna Polka, Magda Linette, która uległa Portorykance aż 3:, 0:6, o czym więcej można przeczytać TUTAJ.
Dziś jednak skala trudności była o wiele większa, bowiem Puig mierzyła się z 4. rakietą świata, czyli Agnieszką Radwańską.

Pierwszy set był swojego rodzaju rozpoznaniem dla krakowianki, gdyż wcześniej nie miała okazji grać przeciwko Portorykance. Już w trzecim gemie rywalka Agnieszki miała break pointa, lecz nie wykorzystała go. Przełamanie uzyskała za to w siódmym gemie, który skończyła znakomitym returnem pod końcową linię. Radość zawodniczki sklasyfikowanej na 52. miejscu w rankingu nie trwała jednak długo, bowiem w kolejnym gemie to Polka triumfowała. Puig wyrzuciła smecz na kilku centymetrowy aut, a następnie pomyliła się z bekhendu i znów był remis. W 10. części seta Polka przełamał rywalkę „ na mecz” wykorzystując jej nieudane zagranie pod siatką. Tym samym krakowianka zwyciężyła 6:4.

Kolejna partia to pogrom, który trwał niecałe 30 minut. Nasza tenisistka nie oddała rywalce nawet gema, wykorzystując jej błędy i zrezygnowanie. Pojedynek zwieńczyła przy serwisie Puig, popisując się znakomitym returnem pod nogi Portorykanki. Przez cały set Polka odała przeciwniczce tylko 7 piłek i wynikiem 6:4, 6:0 zapewniła sobie awans do kolejnego etapu turnieju.

O ćwierćfinał Australian Open Radwańska zagra w niedzielę z Anną – Leną Friedsam, która w piątek sensacyjnie pokonała finalistkę US Open 2015, Włoszkę Robertę Vinci. Polka i Niemka spotkały się dwa tygodnie temu w półfinale imprezy w Shenzhen, gdzie nasza reprezentantka zwyciężyła 6:2, 6:4.

Australian Open, Melbourne, Wielki Szlem (pula nagród: 30,3 mln dolarów), mecz III rundy gry pojedynczej kobiet:

Agnieszka Radwańska, Polska [4]- Monica Puig, Portoryko 6:4, 6:0