Australian Open: Stefania Rogozińska-Dzik odpadła po dramatycznym meczu

22 sty 2019, 19:17

Stefania Rogozińska-Dzik przegrała w 1/16 finału singla juniorek ze Szwajcarką Valentiną Ryser 6:7 (6), 7:6 (10), 6:1.

W pierwszym secie obie zawodniczki zanotowały po trzy przełamania i o zwycięstwie decydował tiebreak w którym lepsza okazała się polska tenisistka. W drugim secie pierwsze trzy gemy należały do Szwajcarki jednak Polka zwyciężyła w trzech następnych setach by dwa kolejne przegrać. Stefania Rogozińska-Dzik podniosła się i to ona zwyciężyła w dwóch kolejnych gemach wychodząc na prowadzenie 6:5, a przy tym miała własny serwis jednak nie wykorzystała trzech piłek meczowych i o końcowym zwycięstwie w secie zdecydował tiebreak w którym lepsza okazała się Szwajcarka. W drugim secie 18-latka nie potrafiła przeciwstawić się Rysner i przegrała 6:1 odpadając z turnieju.

Valentina Ryser – Stefania Rogozińska-Dzik 6:7(6), 7:6(10), 6:1