Australian Open: Świątek i Kubot w ćwierćfinale!

Aktualizacja: 30 sty 2023, 11:45
27 sty 2020, 17:13

Iga Świątek i Łukasz Kubot awansowali do ćwierćfinału miksta wielkoszlemowego Australian Open! Pokonali w II rundzie rozstawioną z numerem 4 parę Hao-Ching Chan/Michael Venus.

Polska para nie była faworytem starcia. Mimo wszystko, przystąpiła do spotkania bez zbędnej tremy. Od początku narzuciła swój styl gry i już w pierwszym gemie meczu przełamała rywali. Dalsze losy meczu to ciągła przewaga Świątek i Kubota. W siódmym gemie ponownie zdobyli serwis tajwańsko-nowozelandzkiej pary, by w kolejnym, ósmym odcinku seta przypieczętować seta na swoją korzyść.

W drugiej odsłonie meczy niewiele się zmieniło. Znów to Świątek i Kubot byli o dwa przełamania lepsi. Jedyną różnicą był stosunek zdobyczy gemów przy serwisie rywali (3-1 na korzyść polskiej pary). Łącznie nasi reprezentanci zdobyli 56 punktów, przy 47 oczkach po stronie rywali. Doskonale zrekompensowali więc swoje wcześniejsze porażki (Świątek przegrała w IV rundzie singla, Kubot zaś w II rundzie debla).

W ćwierćfinale nasz mikst zmierzy się z Astrą Sharmą i Johnem Patrickiem Smith’em.

Australian Open
II runda miksta:
Iga Świątek(Polska)/Łukasz Kubot(Polska) – (4) Hao-Ching Chan(Tajwan)/Michael Venus(Nowa Zelandia) 6:2, 6:3