Australian Open: Świątek i Linette poznały swoje rywalki w I rundzie!

Aktualizacja: 17 sty 2023, 10:11
16 sty 2020, 16:10

W czwartkowy poranek rozlosowane zostały główne drabinki Australian Open 2020. Magda Linette oraz Iga Świątek trafiły na niżej notowane zawodniczki. Hubert Hurkacz również zagra z kimś teoretycznie słabszym, jednak jeszcze nie wiadomo, kto to będzie.

Magda Linette trafiła na 29-letnią Arantxę Rus. Reprezentantka Niderlandów zajmuje obecnie 89. pozycję w rankingu WTA, a jej najlepszym wynikiem w Australian Open jest zaledwie druga runda wywalczona 9 lat temu. Obie panie spotkają się ze sobą po raz pierwszy.

Z kolei na drodze Igi Świątek stanie Węgierka Timea Babos, która w rankingu plasuje się o 3 miejsca wyżej od Rus. 26-latka ma na swoim koncie aż 4 wygrane turnieje WTA, ale w Wielkich Szlemach nie powodzi jej się zbyt dobrze. Podobnie jak u rywalki Magdy najlepsze starty Timei w Melbourne Park to trzykrotnie osiągnięta druga runda.

Przeciwnika Huberta Hurkacza wyłonią dopiero kwalifikacje. Wrocławianin, który trafił do dolnej części drabinki na etapie trzeciej rundy ma szansę zmierzyć się z Rogerem Federerem.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA