Australian Open: Zwycięstwo i historyczny sukces Majchrzaka!

11 sty 2019, 07:27

Kamil Majchrzak pokonał Niemca Matsa Moralnga 6:3, 6:2 i po raz pierwszy w karierze zagra w turnieju głównym Australian Open!

Od pierwszych minut Polak pokazywał pełni swoich umiejętności i w czwartym secie przełamał swojego rywala. Sporo problemów Majchrzak miał przy stanie 5:3 gdy rywal miał cztery szanse na odebranie serwisu Polakowi jednak pochodzący z Piotrkowa zawodnik ostatecznie wyszedł z opałów i zwyciężył ostatecznie wygrywając seta 6:3.

W drugim secie przewaga 22-letniego zawodnika była jeszcze większa co zaowocowało przełamaniem Morainga już w pierwszym gemie. W kolejnych gemach Polak grał bardzo dobrze czego efektem było zwycięstwo 6:2 i historyczny awans do turnieju głównego Wielkiego Szlema.

Majchrzak dołączył do Huberta Hurkacza, który miał zapewniony udział w pierwszej rundzie AO.

Kamil Majchrzak – Mats Moraing 6:3, 6:2