Australian Open. Życiowy sukces Magdaleny Fręch. Polka zagra w 1/8 finału!

Aktualizacja: 20 sty 2024, 16:54
19 sty 2024, 08:00

Niezwykle emocjonujące i bardzo wyrównane było piątkowe starcie pomiędzy Magdaleną Fręch a Anastasią Zakharovą, które rozegrano w ramach 3. rundy Australian Open 2024. Po trzech godzinach pojedynku zwycięstwo wyszarpała polska tenisistka, która wygrała 4:6, 7:5, 6:4.

Fręch długo będzie pamiętać o Australian Open 2024

Magdalena Fręch (69. WTA) osiągnęła życiowy sukces w historii występów na kortach Australian Open. Już awans do 3. rudny był dla Polki najlepszym wynikiem w jej zawodowej karierze. Na początek wielkoszlemowej rywalizacji nasza zawodniczka wygrała z Australijką Darią Saville (152. WTA). W kolejnym pojedynku Polka sprawiła dużą niespodziankę i ograła wyżej notowaną Francuzkę Caroline Garcię (19. WTA).

Fręch pokazała się z rewelacyjnej strony również w piątkowym starciu przeciwko Anastasii Zakharovej (190. WTA). Polka przegrała pierwszego seta 4:6, ale w drugim szybko wygrała trzy pierwsze gemy, aby ostatecznie triumfować 7:5. Trzecia partia była równie zacięta, co dwie poprzednie. Fręch i Zakharova ponownie spędziły na korcie ponad godzinę, aby rozegrać wspólnie aż dziesięć gemów.

Ostatecznie w końcówce spotkania więcej zimnej krwi zachowała Polka. Nasza zawodniczka dwukrotnie przełamała rywalkę i ostatecznie wygrała trzeciego seta 6:4. Całe spotkanie potrwało dwie godziny i 53 minuty.

W kolejnej rundzie Australian Open 2024 biało-czerwoną tenisistkę czeka jeszcze trudniejsze zadanie. Tym razem zmierzy się z Amerykanką Coco Gauff, która przed startem turnieju została rozstawiona z “czwórką”.