Strona główna Siatkówka Reprezentacja Baku 2015: Znamy już składy siatkarskich reprezentacji na Igrzyska Europejskie!

Baku 2015: Znamy już składy siatkarskich reprezentacji na Igrzyska Europejskie!

0

W piątkowe popołudnie do publicznej wiadomości podano informację o składach siatkarskich reprezentacji Polski na tegoroczne pierwsze Igrzyska Europejskie, które odbędą się w azerskim Baku! W sumie do Azerbejdżanu poleci 37-osobowa kadra.

Największą gwiazdą w męskiej ekipie będzie z pewnością atakujący Dawid Konarski, mistrz świata z 2014r., któremu powierzono również funkcję chorążego naszej reprezentacji podczas ceremonii otwarcia igrzysk. Najliczniejszą grupę powołanych na tę imprezę tworzą siatkarze Cerrad Czarnych Radom, których do Baku poleci aż czterech. Po dwóch zawodników mają Asseco Resovia Rzeszów, Jastrzębski Węgiel, Transfer Bydgoszcz i AZS Politechnika Warszawska, a po jednym Effector Kielce i BBTS Bielsko-Biała.

Skład reprezentacji Polski mężczyzn na Igrzyska Europejskie:

rozgrywający: Michał Kędzierski (Cerrad Czarni Radom), Paweł Woicki (Transfer Bydgoszcz)

przyjmujący: Adrian Buchowski (Effector Kielce), Wojciech Ferens (BBTS Bielsko-Biała), Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk (AZS Politechnika Warszawska)

środkowi: Dawid Dryja (Asseco Resovia Rzeszów), Bartłomiej Grzechnik (Cerrad Czarni Radom), Grzegorz Kosok (KS Jastrzębski Węgiel), Jan Nowakowski (Transfer Bydgoszcz)

atakujący: Bartłomiej Bołądź (Cerrad Czarni Radom), Dawid Konarski (Asseco Resovia Rzeszów)

libero: Adam Kowalski (Cerrad Czarni Radom), Damian Wojtaszek (KS Jastrzębski Węgiel)

Zdecydowanie mocniejszy skład, przynajmniej na papierze do Baku wysyłają polskie siatkarki. Do reprezentacji powróciły najlepsze polskie zawodniczki, które zdecydowały się na grę w niej po przejęciu stanowiska trenera przez Jacka Nawrockiego.

Z zawodniczek, grających na polskich boiskach, w Baku najwięcej pojawi się z Impelu Wrocław, Atomu Trefla Sopot i Chemika Police, z których na tej dużej imprezie pojawią się po dwie siatkarki.

Skład reprezentacji Polski kobiet na Igrzyska Europejskie:

rozgrywające: Izabela Bełcik (PGE Atom Trefl Sopot) , Joanna Wołosz (Unendo Yamamay Busto Arsizio)

przyjmujące: Natalia Kurnikowska (Polski Cukier Muszynianka Muszyna),Katarzyna Skowrońska-Dolata (Impel Wrocław), Anna Werblińska (Chemik Police), Aleksandra Wójcik (SK bank Legionovia Legionowo)

środkowe: Agnieszka Bednarek-Kasza (Chemik Police), Agnieszka Kąkolewska (Impel Wrocław), Sylwia Pycia (Budowlani Łódź), Maja Tokarska (PGE Atom Trefl Sopot)

atakujące: Anna Miros (PGE Atom Trefl Sopot),  Katarzyna Zaroślinska (PGE Atom Trefl Sopot)

libero: Agata Durajczyk (PGE Atom Trefl Sopot), Agata Sawicka (Impel Wrocław)

W sumie skład obu siatkarskich reprezentacji zamknie się na 37 nazwiskach. Oprócz zawodników kadrę uzupełnią szkoleniowcy, statystycy oraz kierownik drużyny.

Sztab szkoleniowy męskiej reprezentacji:

I trener: Andrzej Kowal
II trener: Michał Gogol
Statystyk: Karol Rędzioch
Trener przygotowania fizycznego: Andrzej Zahorski
Kierownik drużyny: Paweł Pyziak

Sztab szkoleniowy żeńskiej reprezentacji:

I trener: Jacek Nawrocki
II trener: Błażej Krzyształowicz
Statystyk: Radosław Wodziński
Trener przygotowania fizycznego: Eduardo Romero

Formuła rozgrywek igrzysk opiera się na podziale na dwie grupy 6-zespołowe, z których po 4 ekipy awansują do dalszej rywalizacji.

Polskie siatkarki o awans do ćwierćfinałów zagrają z Azerkami, Włoszkami, Turczynkami, Belgijkami i Rumunkami. Siatkarzy czeka starcie z Azerami, Serbami, Francuzami, Finami i Turkami.

Komentarze