Bartosz Zmarzlik mistrzem świata! Polak w potrójnej koronie

17 wrz 2022, 22:35

Bartosz Zmarzlik został indywidualnym żużlowym mistrzem świata! To trzeci tytuł króla speedwaya na koncie Polaka. Grand Prix Szwecji również padło jego łupem i w Toruniu, na zakończenie cyklu, witać będziemy czempiona. Drugie miejsce podczas zawodów w Malilli zajął Fredrik Lindgren. Natomiast trzeci był Maciej Janowski.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Bartosz Zmarzlik mistrzem świata po raz trzeci w karierze!

To był niesamowity wieczór dla Polaków na owalu w Malilli. Jak to opisać? Właściwie można w kilku słowach, ale to ujmowałoby historii, którą wygrawerował na kartach speedwaya nasz mistrz. Bartosz Zmarzlik zwyciężył w Grand Prix Szwecji i został po raz trzeci indywidualnym żużlowym mistrzem świata!

Parafrazując słowa Włodzimierza Szaranowicza, gdy darł się wniebogłosy po triumfach Adama Małysza: “Tak tylko wygrywają najwięksi w historii. I on do tej historii wjechał tak łatwo!”. Kto nie zna smaku żużla, oddechu parku maszyn, nie czuł w kubkach smakowych unoszącego się pyłu z toru, nie wie, czym jest poświęcenie dla tego sportu.

Poprzednio Zmarzlik zwyciężał w 2019 i 2020 roku. Przed około dwunastoma miesiącami wywalczył srebro i brąz w 2016. Dzisiaj urodzony w Szczecinie czempion dołączył do grona Jasona Crumpa, Nickiego Pedersena, Ole Olsena, Erika Gundersena oraz Taia Woffindena. Niesamowite! Trzecie miejsce w wyścigu finałowym o GP Szwecji zajął Maciej Janowski.

W Toruniu, podczas ostatniej rundy Speedway Grand Prix, będziemy zatem witać nowego, starego mistrza. Jednak za jego plecami wciąż toczy się bój o medale. Drugi jest Leon Madsen (117 punktów), a trzeci Patryk Dudek (100). Dudka gonią Robert Lambert (97) oraz Daniel Bewley (93). Janowski do podium traci osiem punktów.