Bartosz Zmarzlik wygrał SGP w Vojens! Patryk Dudek tuż za podium

12 wrz 2022, 09:27

Bartosz Zmarzlik odniósł cudowny triumf podczas Speedway Grand Prix w duńskim Vojens. Dzięki zwycięstwu Polak przybliżył się do trzeciego tytułu indywidualnego mistrza świata w karierze. Drugie miejsce zajął Robert Lambert, a trzeci był Leon Madsen. Tuż za podium uplasował się Patryk Dudek.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Bartosz Zmarzlik zwycięzcą Speedway Grand Prix w Vojens

Cóż to był za rewelacyjny wieczór na owalu w Vojens! W trwającym sezonie żużlowcy już rywalizowali na tym torze podczas Speedway of Nations. Wówczas reprezentacja Polski ukończyła rywalizację na rozczarowującej szóstej pozycji. Teraz w składzie na SGP w Danii pojechało naszych czterech etatowych jeźdźców: Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Maciej Janowski i Paweł Przedpełski.

Cała czwórka rozpoczęła ósmą rundę indywidualnych żużlowych mistrzostw świata raczej zachowawczo. Jednak nie trwało to długo. Wkrótce regularnie punktowali Zmarzlik i Dudek, którzy ostatecznie zameldowali się w półfinałach. Smakiem musiał się z kolei obejść znakomicie spisujący się w ostatnich tygodniach Daniel Bewley, co uznano za niespodziankę.

W biegu finałowym Dudek został na starcie i próbował nadrabiać, ale oponenci zbyt mocno mu uciekli. Na pewno wykorzystał to dwukrotny mistrz świata, który prędko łyknął Leona Madsena, po czym zablokował Roberta Lamberta i pomknął do mety. Bartosz Zmarzlik odniósł triumf w Grand Prix Danii, co przybliżyło go do zdobycia trzeciego złota w karierze.

W klasyfikacji generalnej Zmarzlik (128 punktów) powiększył swoją przewagę nad drugim Madsenem (108 “oczek”). Trzecią lokatę utrzymał Daniel Bewley (91), który już tylko o jeden punkt wyprzedza Patryka Dudka. Następny turniej cyklu Speedway Grand Prix odbędzie się w sobotę 17 września w szwedzkiej Malilli.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Bartosz Zmarzlik obronił tytuł IMP! Dominik Kubera odarty z marzeń

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA