Bezapelacyjny triumf – MKS Perła wraca na fotel lidera!

10 kwi 2019, 20:13

Nie tak dawno temu MKS Perła podejmował Pogoń na własnym parkiecie. Wtedy przyjezdne mocno postawiły się podopiecznym Roberta Lisa, jednak mimo wszystko to biało-zielone były ponownie stawiane w roli faworytek. Ewentualna wygrana pozwoliłaby lubliniankom na powrót na pierwsze miejsce w tabeli.

Co ciekawe szansę na przewodzenie w Superlidze Kobiet Marta Gęga i spółka zyskały dzięki porażce Zagłębia Lubin właśnie z Pogonią Szczecin. Piłkarki MKS-u nie wspominają najlepiej wizyt szczecinianek w Hali Globus. Zespół z północy Polski zawsze potrafił napsuć sporo krwi lubliniankom.

Tym razem lubelscy kibice nie musieli się tak stresować jak jeszcze nie tak dawno. Wprawdzie sam początek spotkania był wyrównany. Jednak w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy miejscowe wyraźnie zaznaczyły swoją przewagę. W krótkim czasie Aleksandra Rosiak zaliczyła aż pięć trafień dzięki czemu “Perełki” schodziły do szatni prowadząc 16-11.

Drugie 30 minut to totalna kontrola wyniku. Mimo wielu kontrowersyjnych decyzji sędziowskich mistrzynie Polski bez większych problemów zwyciężyły w stosunku 27-20 będąc lepszymi od rywalek w każdym aspekcie. Wprawdzie zespół z Koziego Grodu nie ustrzegł się błędów, jednak w ich grze było widać coraz więcej jakości.

Najlepszymi zawodniczkami na parkiecie wybrane zostały Aleksandra Rosiak oraz Agata Cebula. Ta druga pracowała za dwie na środku rozegrania w szczecińskiej siódemce niejednokrotnie zaskakując defensywę gospodyń. Rosiak za to zaliczyła wejście smoka. Młoda rozgrywająca pojawiła się dopiero po kilkunastu minutach, a mimo to potrafiła zdobyć sporą liczbę bramek, co mocno płynęło na końcowy wynik meczu.

MKS Perła Lublin – SPR Pogoń Szczecin 27-20 (16-11)

MKS Perła Lublin: Besen, Gawlik, Januchta – Achruk, Gęga, Kowalska, Matuszczyk, Królikowska, Moldrup, Nestsiaruk, Nocuń, Stasiak, Szarawaga, Rosiak

SPR Pogoń Szczecin: Pruenster, Wawrzynkowska, Krupa – Płomińska, Bozović, Noga, Cebula, Urbańska, Janas, Wołoszyk, Szynkaruk, Dezic, Zawistowska, Kochaniak, Agbaba, Blazević

MVP: Aleksandra Rosiak oraz Agata Cebula