Strona główna Sporty zimowe Biathlon Biathlon: Zwycięstwo Dahlmeier, Guzik 26.

Biathlon: Zwycięstwo Dahlmeier, Guzik 26.

0

Laura Dahlmeier wygrała sprint w Novym Mescie. Na podium znalazły sie także Franziska Hildebrand i Veronika Vitkova. Najlepsza z Polek, Krystyna Guzik, była 26.

Zwycięstwo w Novym Meście jest największym sukcesem w karierze Dahlmeier. To też potwierdzenie jej rosnącej formy. Młoda Niemka pierwsze podium w karierze wywalczyła zaledwie dwa tygodnie temu w biegu sprinterskim w Anterselvie. Ten sprint to także świetne zawody dla Hildebrand, bowiem 27-latka po raz pierwszy w życiu znalazła się na podium.

Nie zapominajmy jednak o naszych zawodniczkach. W Novym Meście niestety nie wystartowała chora Weronika Nowakowska-Ziemniak. Najlepiej z Polek wypadła Krystyna Guzik, która biegała jedną karną rundę i zajęła 26. miejsce. Polka straciła minutę i piętnaście sekund do Dahlmeier. Najlepszy wynik w historii startów w Pucharze Świata zanotowała Karolina Pitoń. Polka biegała trzy karne rundy i zajęła 52. miejsce. Do biegu pościgowego nie zakwalifikowała się Anna Mąka, która ukończyła zawody na 75. pozycji.

 

Komentarze