ME w bobslejach: Luty i Tylkowski na 11. miejscu

Aktualizacja: 15 sty 2017, 08:44
14 sty 2017, 22:24

Polscy bobsleiści Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski zajęli 11. miejsce w mistrzostwach Europy. Zwyciężyli reprezentanci Niemiec Francesco Friedrich i Thorsten Margis, którzy równocześnie wygrali zawody Pucharu Świata.

Warto przypomnieć, że mistrzostwa Europy w bobslejach i skeletonie podobnie jak mistrzostwa w saneczkarstwie połączone są z zawodami Pucharu Świata. W tym roku rywalizacja o medale odbywa się przy okazji zawodów pucharowych w Winterbergu.

Biało-czerwoni w dzisiejszych zawodach Pucharu Świata zajęli 14. miejsce. Polaków wyprzedziły trzy załogi spoza Europy, dlatego w klasyfikacji mistrzostw Starego Kontynentu zostali sklasyfikowani na 11. pozycji. Luty i Tylkowski byli bardzo blisko miejsca w czołowej dziesiątce. Naszym bobsleistom do 9. miejsca zabrakło tylko 0,02 s.

Na podium dzisiejszych zawodów Pucharu Świata stanęły trzy załogi z Europy. Zdecydowane zwycięstwo odniosła dwójka Friedrich/Margis, która uzyskała najlepsze czasy w obu ślizgach. Drugie miejsce zajęła druga niemiecka dwójka Johannes Lochner i Joshua Bluhm. Na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Łotwy Oskars Kibermanis i Matiss Miknis.

Jutro o medale mistrzostw Europy i triumf w kolejnych zawodach Pucharu Świata będą rywalizowały bobslejowe czwórki. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 16:00.