sobota, 25 czerwca, 2022

Bogdan Wenta uległ wypadkowi. Nowe informacje o jego stanie zdrowia

Prezydent Kielc i były selekcjoner reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Bogdan Wenta uległ w środę wypadkowi na rowerze. Urząd miasta potwierdził, że 60-latek po incydencie od razu trafił na SOR, ale jego zdrowie i życie nie są zagrożone.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Prezydent Bogdan Wenta przyjechał dziś do pracy na rowerze. Podczas drogi powrotnej uległ wypadkowi rowerowemu – poinformował w środę wieczorem rzecznik urzędu Miasta Kielc Marcin Januchta.

Początkowo nie było wiadomo w jaki sposób doszło do incydentu. Teraz wiemy jednak, że zdarzenie miało miejsce na ul. Ściegiennego w Kielcach. Prezydent Wenta podczas wypadku był ubrany w kask, co pozwoliło mu uniknąć poważnych obrażeń głowy.

Bogdan Wenta przejdzie operację. Ma dwa złamania

W czwartek opublikowano również kolejne informacje o stanie zdrowia byłego selekcjonera Polski. Jak się okazuje, prezydent Kielc ma złamaną lewą łopatkę i lewe żebro. Ponadto polityk doznał kilku niegroźnych stłuczeń i otarć.  Jeszcze dziś czeka go operacja. W komunikacie podkreślono jednak, że stan 60-latka jest dobry, a jego pobyt w szpitalu nie powinien potrwać dłużej niż dwa dni.

Bogdan Wenta to ikona naszej rodzimej piłki ręcznej. Jest twórcą sukcesów reprezentacji, którą doprowadził do dwóch medali mistrzostw świata. Z Biało-Czerwonymi zdobył w 2007 roku srebro, a dwa lata później brąz. Polskich szczypiornistów prowadził w latach 2004-2012. Urząd prezydenta Kielc sprawuje natomiast  od 2018 roku.

Łomża Vive Kielce gra w Lidze Mistrzów. Gdzie i kiedy oglądać mecz?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA