Strona główna Siatkówka PlusLiga OFICJALNIE: Brązowy medalista ligi rosyjskiej zagra w ONICO Warszawa!

OFICJALNIE: Brązowy medalista ligi rosyjskiej zagra w ONICO Warszawa!

2

Szykuje się kolejne wzmocnienie stołecznego klubu. Do ekipy Wicemistrzów Polski dołączy jeden z topowych zawodników ligi rosyjskiej, Artur Udrys.

Białoruski atakujący jest dobrze znanym zawodnikiem jeszcze z PlusLigi, kiedy to w sezonie 2014/2015 reprezentował barwy AZS-u Częstochowa. Grał wówczas na pozycji środkowego, ale nie mógł zaliczyć sezonu do udanych.

Po odejściu z Częstochowy zmienił pozycję, a swoją siatkarską karierę rozwijał w lidze koreańskiej i chińskiej. Przez ostatni sezon reprezentował barwy rosyjskiego klubu Fakieł Nowy Urengoj, z którym sięgnął po brąz mistrzostw Rosji, a sam stał się jednym z liderów drużyny.

Artur znajdował się w kręgu zainteresowań wielu klubów, ale nic w tym dziwnego – w końcu w minionym sezonie znakomicie prezentował się w bardzo silnej rosyjskiej Superlidze. Cieszę się, że udało nam się go sprowadzić, bo to zawodnik o fantastycznych warunkach fizycznych, który na dodatek zna smak gry w Polsce. A od czasu swojego ostatniego pobytu w PlusLidze znacznie się rozwinął i wierzę, że na boisku skutecznie wypełni lukę po Bartku Kurku – powiedział prezes ONICO Warszawa, Piotr Gacek.

Atakujący związał się z klubem rocznym kontraktem.

 

Źródło: informacja prasowa ONICO Warszawa/opracowanie własne

Komentarze