Wielka sensacja w Rzymie. Carlos Alcaraz pokonany przez kwalifikanta

15 maj 2023, 16:30

Tenisowy turniej ATP 1000 w Rzymie pełen jest niespodzianek. Kolejna miała miejsce w poniedziałkowe popołudnie, gdzie z zawodów opadł hiszpański tenisista Carlos Alcaraz. Przyszły lider rankingu ATP przegrał z węgierskim kwalifikantem Fabianem Marozsanem 6:4, 7:6.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Carlos Alcaraz żegna się z turniejem Internazionali BNL d’Italia

Carlosa Alcaraza doskonały. Na samym początek rywalizacji Hiszpan wygrał ze swoim rodakiem Albertem Ramosem-Vinolasem 6:4, 6:1. Kiedy los zestawił go w kolejnej rundzie z Fabianem Marozsanem, wszystkim wydawało się, że zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego łatwo wywalczy sobie awans do kolejnej fazy rzymskiego turnieju.

Nic bardziej mylnego. W stolicy Włoch doszło do tenisowego trzęsienia ziemi. Marozsan postawił się bowiem hiszpańskiemu tenisiście i pierwszego seta wygrał w ciągu zaledwie 33 minut. Węgierski kwalifikant Carlosa Alcaraza przełamał już w czwartym gemie i pewnie doprowadził do swojej wygranej.

W drugim secie rywalizacja była znacznie bardziej wyrównana. Pierwsze przełamanie nastąpiło dopiero w siódmym gemie, a jego autorem był Fabian Marozsan. Chwilę później stan rywalizacji wyrównał jednak Carlos Alcaraz i o wszystkim zadecydować musiał tie-break. W nim lepszy okazał się węgierski zawodnik, a wielka sensacja stała się faktem.

Carlos Alcaraz odpadł więc z turnieju w Rzymie. Tylko w poniedziałkowym meczu popełnił aż 24 niewymuszone błędy.  Po turnieju zostanie jednak liderem rankingu ATP. Z kolei dla 23-latka z Budapesztu pokonanie Hiszpania to największy sukces w zawodowej karierze.