Caroline Garcia mistrzynią WTA Finals! Najważniejszy tytuł w karierze

8 lis 2022, 13:56

Caroline Garcia została nową mistrzynią WTA Finals! Francuzka w ostatnim meczu kończącego sezon turnieju rozgrywanego w Fort Worth w Teksasie pokonała Arynę Sabalenkę 7:6 (4), 6:4. Jeszcze w sobotę 29-latka walczyła o przetrwanie w zawodach z Darią Kasatkiną, a dziś może pochwalić się największym sukcesem w karierze.

Caroline Garcia mistrzynią WTA Finals 2022

Tenisowa podróż Caroline Garcii w zakończonym sezonie to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych historii sportowych w tym roku. W przedsezonowych przewidywaniach nic nie wskazywało na to, aby francuska tenisistka włączała się regularnie do gry o najwyższe laury. Jednak sport bywa przewrotny, a forma doświadczonej zawodniczki rosła z miesiąca na miesiąc.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Od czerwca 29-latka odniosła triumfy w imprezach w Bad Homburg (WTA 250), Warszawie (WTA 250) oraz Cincinnati (WTA 1000). Zwłaszcza zwycięstwo w ostatnich wymienionych zawodach budzi ogromny podziw, ponieważ ranga turnieju była najwyższa w tourze. Oczywiście, nie wliczając Wielkich Szlemów oraz WTA Finals.

Kończący sezon impreza w Fort Worth w Teksasie to kolejne wahania emocji w obozie Francuzki. Najpierw 29-latka rozprawiła się z Coco Gauff (6:4, 6:3), by następnie otrzymać zimny prysznic z rąk Igi Świątek (3:6, 2:6). Kwestia awansu do półfinału zawodów ważyła się pomiędzy tenisistką zamieszkałą w Lyonie i Darią Kasatkiną. Po dwóch godzinach i 30 minutach pojedynku francuska zawodniczka wygrała 4:6, 6:1, 7:6 (5).

Później był pokaz siły w półfinale Turnieju Mistrzyń przeciwko Marii Sakkari (6:3, 6:2). W finale natomiast od początku lepiej prezentowała się Aryna Sabalenka, lecz już po dwóch gemach jej gra kompletnie się posypała. Białorusinka obroniła w całym spotkaniu dwie piłki meczowe. Jednak ostatecznie Caroline Garcia ograła Arynę Sabalenkę 7:6 (4), 6:4 i została mistrzynią WTA Finals w 2022 roku.

Triumf w kończących rok zawodach to największy sukces w sportowej karierze Caroline Garcii. Wcześniej trzykrotnie zwyciężała w imprezach rangi WTA 1000 oraz wygrywała turnieje wielkoszlemowe w grze podwójnej. Francuzka kończy sezon 2022 na czwartej pozycji w światowym rankingu, co jest powtórzeniem jej najlepszego rezultatu w karierze.

Wśród deblistek zwyciężyła para Weronika Kudermetowa/Elise Mertens, która pokonała duet Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova 6:2, 4:6, 11-9, sprawiając niespodziankę.