Strona główna Kolarstwo CCC Team: Kolejne wzmocnienie polskiego zespołu

CCC Team: Kolejne wzmocnienie polskiego zespołu

2
Foto: CCC Team

CCC Team na dobre rozgościło się w najwyższej kolarskiej dywizji. Polska drużyna wie, że bez nowych nazwisk nie zdziała furory na trasach wielkich tourów. 

W tym sezonie po jedyną wygraną w wyścigu World Tour sięgnął Greg van Avermaet. Mistrz olimpijski zwyciężył w GP w Montrealu.

Teraz skład pomarańczowych staje się prawdziwym gwiazdozbiorem. Oficjalna strona zespołu poinformowała o kontrakcie podpisanym z Pavelem Kochetkovem. Mistrz Rosji z 2016 podpisał z polską ekipę dwuletnią umowę.

Kończymy budowanie składu na sezon 2020 i cieszymy się, że możemy ogłosić, iż do CCC Team dołączy Pavel Kochetkov. Będzie on reprezentował nasze barwy w latach 2020-2021. Pavel będzie mocnym wzmocnieniem jako wartościowy pomocnik, szczególnie dla Ilnura Zakarina, z którym ścigał się w jednej ekipie przez ostatnie pięć lat. Jako, że Rosja to ważny rynek dla naszego sponsora tytularnego, firmy CCC, cieszymy się, że wzmocnimy naszą pozycję w tym kraju i marka CCC oraz CCC Team będą tam jeszcze bardziej widoczne – zauważa dyrektor drużyny, Jim Ochowicz.

Ochowicz odniósł się do niedawnego transferu Zakarina, o którego przejściu do CCC dowiedzieliśmy się dwa miesiące temu.

Warto zaznaczyć, że Kochetkov, który startował na tegorocznym Tour de Pologne, otrzyma szansę pojechania na własne konto.

Będzie miał więcej swobody i będzie mógł wykorzystać swoje doświadczenie zdobyte w Wielkich Tourach. Stworzymy mu dobre warunki, by mógł rozwinąć swój potencjał, tym bardziej, że rozwijamy się również jako drużyna – tłumaczy Amerykanin.

Komentarze

  • “W tym sezonie po jedyną wygraną w wyścigu World Tour sięgnął Greg van Avermaet.” – a Paddy Bevin w TDU w styczniu to pies?

    Gwiazdozbiór, bo dołączył kolarz, który jest w tym samym wieku co Maciej Paterski, a ma od niego niemal 4 razy mniej punktów zdobytych w karierze? xD