CH Kobe: Słaby występ Kapasia

Aktualizacja: 10 lis 2015, 09:36
10 lis 2015, 07:57

W I rundzie, azjatyckiego turnieju w japońskim Kobe, Polak, ukraińskiego pochodzenia, Andriej Kapaś uległ Chińczyki Yanowi Bai 4:6, 0:6 i odpadł z gry pojedynczej mężczyzn.

Przed meczem faworytem spotkania, wśród ekspertów, był Azjata. Faktem jest, że rywal Polaka, przed pojedynkiem znajdował się o ponad 150. miejsc wyżej w rankingu, jednak w swojej karierze, nigdy nie grał na hali, gdzie Kapaś osiąga przyzwoite wyniki.

Pierwsza partia była dość zacięta, bowiem o triumfie rywala Polaka zadecydowało tylko jedno przełamanie. Nastąpiło ono w 8. gemie, ale wystarczyło przeciwnikowi naszego reprezentanta do zwycięstwa. Kapaś walczył jak równy z równym i grał solidnie, jednak lepsze umiejętności Baia przesądziły o jego wygranej.

W drugim secie Chińczyk nie miał litości nad Polakiem. Azjata nie pozwolił naszemu tenisiście na zdobycie choćby jednego gema i po szybkiej partii zakończył mecz, wygrywając go w dwóch setach.