CH Mouilleron-Le-Captif: Majchrowicz w finale gry podwójnej!

13 lis 2015, 14:32

Adam Majchrowicz wraz z Holendrem Sandrem Arendsem ograli Francuzów Lucasa Poullaina i Vincenta Stoufa 4:6, 6:3, 10:6 i zagrają w inale turnieju we francuskim Mouilleron-Le-Captif.

Faworytami spotkania bezsprzecznie byli Polak i Holender, którzy w 18 wspólnych występach tylko raz musili uznać wyższość rywali. Francuzi na ten turniej dostali „dziką kartę” i umiejętnościami znacznie odstawali od dzisiejszych rywali.

Pierwsza partia to nadspodziewanie dobra gra Francuzów i przeciętny występ faworytów. W polsko- holenderskiej parze szwankował serwis, słabo wyglądały również returny. Przedstawiciele gospodarzy w tych elementach byli lepsi i to oni triumfowali 6:4.

II set to powrót naszego reprezentanta i Holendra na właściwe tory. Poprawa serwisu, gry przy siatce oraz więcej niewymuszonych błędów rywali sprawiło, że partia zakończyła się zwycięstwem faworytów 6:3. O zwycięstwie musiał więc zadecydować super tie- break..

Ostatnia partia była wyrównana tylko na początku, do stanu 4:4. Potem jednak uwidoczniła się przewaga Polaka i Holendra , którzy zdobyli kilka punktów pod rząd i cały set wygrali 10:6.

Internationaux de Vendee, Mouilleron-Le-Captif (pula €64,000) ½ finału gry podwójnej mężczyzn:

Sander Arends, Holandia/ Adam Majchrowicz, Polska- Lucas Poullain, Francja- Vincent Stouf, Francja [WC] 4:6, 6:3, 10:6