Challenger Bastad: Zwycięstwo Katarzyny Kawy

9 lip 2019, 16:36

Katarzyna Kawa pokonała w I rundzie turnieju Swedish Open 2019 Słowaczkę Janę Cepelovą 5:7, 7:6, 6:2. Całe spotkanie trwało ponad dwie i pół godziny, a obie zawodniczki przełamywały się aż siedemnastokrotnie!

W pierwszym secie to Polka najpierw uzyskała przewagę 4:2, a później 5:3. Przegrała jednak cztery kolejne gemy i całą partię 5:7.

W drugim secie z kolei Cepelova prowadziła 3:1, żeby po czterech kolejnych gemach przegrywać 3:5. Kawa jednak po raz drugi nie wykorzystała tej przewagi, ale udało jej się wygrać po tiebreaku 9:7, broniąc w nim nawet dwóch piłek meczowych.

Decydująca partia była już bardziej jednostronna. Od stanu 2:2 Polka odjechała rywalce, nie oddając już jej żadnego gema.

W II rundzie zielonogórzanka zagra ze Szwajcarką Jil Teichmann lub z Ukrainką Anheliną Kalininą.

Katarzyna Kawa – Jana Cepelova 5:7, 7:6, 6:2