Challenger Bratysława: Niespodziewana porażka Majchrzaka

Aktualizacja: 16 sty 2023, 14:18
7 lis 2019, 22:53

Kamil Majchrzak niemiło zaskoczył swoich fanów. Przegrał w III rundzie challengera, rozgrywanego w Bratysławie, z dwieście pięćdziesiątym ósmym zawodnikiem światowego rankingu – Zdenkiem Kolarem 4:6, 4:6. Spotkanie trwało godzinę i dwadzieścia dwie minuty.

Początek spotkania nie zapowiadał kłopotów, rozstawionego z numerem czwartym, Polaka. Wygrał bez problemów pierwszego gema, by w kolejnym dzielnie walczyć o przełamanie. Sztuka ta nie została zrealizowana, ale już dwa kolejne odcinki seta padły łupem naszego zawodnika. Przy stanie 3:1 dla Majchrzaka, do gry wrócił Kolar. Szybko doprowadził do przełamania powrotnego. W dziewiątym gemie ponownie wygrał serwis naszego reprezentanta i w kolejnym przypieczętował zwycięstwo w pierwszej partii.

W drugim secie od początku przeważał czeski zawodnik. Jedno przełamanie w gemie numer 3 wystarczyło, by przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. Polak nie potrafił przeciwstawić się niżej notowanemu rywalowi i tym samym zakończył swoją przygodę w słowackim turnieju.