Challenger Calgary: Kacper Żuk zagra w półfinale!

Aktualizacja: 7 lut 2023, 07:14
29 lut 2020, 06:31

Kacper Żuk pokonał w dwóch setach Niemca Tobiasa Kamke i awansował do półfinału challengera w kanadyjskim Calgary osiągając najlepszy rezultat w karierze.

Polak sklasyfikowany na 361. miejscu w rankingu ATP nie był faworytem w pojedynku z 242 rakietą świata. Żuk pierwszego break pointa miał w gemie otwierającym spotkanie jednak Niemiec wybronił się podobnie jak w trzecim gemie gdzie obronił dwa break pointy. To co nie udało się 21-latkowi na początku spotkania udało się w siódmym gemie gdy Polak przełamał rywala i do końca seta utrzymał własne podanie co pozwoliło mu zwyciężyć 6:4.

Drugi set rozpoczął się od przełamania w wykonaniu Kacpra Żuka i jak się okazało był to kluczowy moment nie tylko seta jak i całego spotkania. W dalszej części gry, żaden z zawodników nie potrafił przełamać rywala i to ostatecznie Żuk zwyciężył 6:4 i awansował do półfinału w którym zmierzy się z Francuzem Arthurem Rinderknechem (ATP 206).