Challenger Hamburg: Drzewiecki i Walków poza turniejem

Aktualizacja: 19 sty 2023, 11:20
24 paź 2019, 22:20

Karol Drzewiecki i Szymon Walków przegrali z parą Adrian Menedez / Serhij Stachowski w ćwierćfinale gry podwójnej challengera, rozgrywanego w niemieckim Hamburgu. Ulegli rywalom w dwóch wyrównanych setach. Spotkanie trwało godzinę i trzydzieści minut.

Pierwszy set rozpoczął się źle dla polskiej pary. Stracili własne podanie już w pierwszym gemie meczu. Jak się później okazało, był to najistotniejszy moment tej partii. Każdy kolejny gem padał bowiem łupem serwujących. Set zakończył się więc wynikiem 4:6 dla hiszpańsko-ukraińskiej pary.

W drugiej odsłonie meczu tenisiści kontynuowali dobrą passę serwisową. Set był niezwykle wyrównany, więc o jego losach musiał zadecydować tie-break. W nim lepsi okazali się bardziej doświadczeni tenisiści. Menedez i Stachowski wygrali do czterech, wykorzystując pierwszą piłkę meczową. Warto odnotować, że przy stanie 5:4, Polacy mieli do wykorzystania piłkę setową. Niestety szansa została zaprzepaszczona.