Challenger Indian Wells: Porażka Majchrzaka w 1/8 finału

1 mar 2019, 00:56

Porażką Kamila Majchrzaka zakończył się bój o ćwierćfinał challengera w Indian Wells. Polak przegrał z Niemcem Yannickiem Madenem 2:6, 5:7.

Majchrzak przystępował do czwartkowego spotkania w roli nieznacznego faworyta po tym jak w dwóch pierwszych rundach pokonał rywali bez straty seta. Polak dość niefortunnie rozpoczął mecz od przegrania własnego podania, by po chwili dać się przełamać kolejny raz. Rywal bezpiecznie dowiózł przewagę do końca, pewnie zwyciężając 2:6. Drugi set rozpoczął się nieco bardziej obiecująco. Majchrzak wygrał na otwarcie swój serwis, a w kolejnym gemie miał trzy okazje na przełamanie Niemca, których nie wykorzystał. W siódmym gemie Maden odebrał podanie Polakowi i gdy wydawało się, że za chwilę pewnie zakończy mecz, również stracił serwis. Przy stanie 5:5, Majchrzak obronił jednego break pointa, jednak Niemiec wykorzystał drugą okazję na przełamanie, a po chwili zakończył mecz.

Polak najprawdopodobniej kolejny turniej rozegra również w Indian Wells. Od poniedziałku startuje ogromny turniej rangi ATP 1000, a Majchrzak znajduje się w okolicach miejsca pozwalającego na udział w eliminacjach.

Kamil Majchrzak (Polska) – Yannick Maden (Niemcy) 2:6, 5:7