Challenger Nur-Sułtan: Awans polskiego debla do ćwierćfinału

Aktualizacja: 1 lut 2023, 09:32
1 paź 2019, 19:56

Szymon Walków w parze z Karolem Drzewieckim awansowali do drugiej rundy debla Challengera w Nur-Sułtanie.

Polski debel, który w turnieju rozstawiony jest z numerem czwartym w pierwszym secie przegrywał 6:4 z Kazachem Timurem Chabibulinem i Ukraincem Władysławem Manafowem.

Drugi set rozpoczął się po myśli rywali polskiego debla, którzy w trzecim gemie przełamali Walków i Drzewickiego. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się po dwóch setach zwycięstwem Ukraińca i Kazacha w dziesiątym gemie Polacy przełamali rywala i ostatecznie zwyciężyli w teibreaku 7:4.

W decydującym secie polski debel przegrywał już 1:4 jednak potrafił obrócić losy spotkania i ostatecznie zwyciężył 10:5 i awansował do 1/4 finału turnieju w Nur-Sułtanie.

Karol Drzewiecki / Szymon Walków – Timur Chabibulin / Władysław Manafow 4:6, 7:6(4), 10-5