Challenger Pau: Janowicz awansował do drugiej rundy

Aktualizacja: 7 lut 2023, 07:15
24 lut 2020, 19:29

W meczu 1. rundy challengera rozgrywanego we francuskim Pau Jerzy Janowicz pokonał Zdenka Kolara 6:4, 7:5

W pierwszym secie obydwaj tenisiści utrzymywali swoje podania, przy stanie 4:4 i swoim serwisie reprezentant Czech został przełamany przez Polaka. Janowicz wykorzystał swoją najlepszą broń – czyli własne podanie i wygrał 6:4

Drugi set stanowił niemalże lustrzane odbicie poprzedniej partii, znowu serwujący pewnie wygrywał gemy i znowu pod koniec seta Kolar stracił swoje podanie. Janowicz w całym meczu pokazywał dobry, solidny serwis i wygrał drugiego seta 7:5, pewnie awansując do drugiej rundy.

Podsumowując – Janowicz gra coraz lepiej, nieprzypadkowo otrzymał “dziką kartę” do turnieju we Francji. Oczywiście może być trudno o wyniki z jego dawnych lat, ale Polak potwierdził, że jego powrót ma sens. W drugiej rundzie zmierzy się z reprezentantem gospodarzy – Maxime Janvierem. Spotkanie odbędzie się we wtorek około godziny 16.30

Jerzy Janowicz (Polska) – Zdenek Kolar (Czechy) 6:4, 7:5