Challenger Pau: Jerzy Janowicz zagra w półfinale!

Aktualizacja: 18 sty 2023, 11:33
28 lut 2020, 18:16

Jerzy Janowicz w ćwierćfinale turnieju we francuskim Pau pokonał reprezentanta gospodarzy Hugo Greniera. Dzięki awansowi do półfinału Janowicz dopisał kolejne punkty do rankingu co pozwoli mu awansować mu o 470 miejsc i w przyszłotygodniowym rankingu plasować się będzie w okolicach 570. lokaty.

W pierwszym secie Janowicz przełamał rywala w trzecim gemie wykorzystując drugiego break pointa. Janowicz ponownie mógł przełamać Francuza w piątym gemie jednak rywal obronił dwa break pointy. To co nie udało się w piątym gemie udało się w dziewiątym w którym Janowicz wykorzystał trzecią piłkę setową i wygrał 6:3. W drugim secie Łodzianin przełamał rywala w czwartym gemie i bez problemu utrzymał własne podanie i mógł świętować awans do półfinału turnieju w Pau.