Strona główna Tenis ATP Challenger Perugia: Porażka Szymona Walkowa w finale debla

Challenger Perugia: Porażka Szymona Walkowa w finale debla

0

Szymon Walkow w parze z Brazylijczykiem Dutrą Da Silvą przegrali w finale challengera w Perugii z Chorwatem Ante Pavicem i pochodzącym z Bośni i Hercegowiny Tomislavem Brkicem 4:6, 3:6.

Sam awans do finału polsko-brazylijskiej pary był sukcesem jednak polscy kibice liczyli na sprawienie niespodzianki przez 23-letniego Walkowa i jego partnera.

W pierwszym secie toczyła się wyrównana gra jednak decydujący moment miał miejsce w piątym gemie gdy Walkow i Brazylijczyk przegrywali już 0:40 jednak zdołali obronić trzy break point jednak ostatecznie ulegli i jak się okazało było to jedyne przełamanie w tym secie.

W drugim secie Chorwat wraz ze swoim partnerem z Bośni i Hercegowiny ponownie przełamali rywali tym razem w trzecim gemie jednak Polak wraz z Brazylijczykiem szybko odzyskali podanie zwyciężając przy serwisie rywali w czwartym gemie. Kolejny gem padł Walkowa i Dutry Da Silvy i to było wszystko na co było stać naszego przedstawiciela w tym spotkaniu. Kolejne cztery gemy padły łupem rywali i to oni ostatecznie zwyciężyli 6:2 i mogli cieszyć się z końcowego triumfu w turnieju.

Dutra Da Silva/Walkow – Brkic/Pavic 4:6, 2:6

Komentarze