Challenger Phoenix: Wygrana Majchrzaka w I rundzie!

13 mar 2019, 01:35

Kamil Majchrzak pokonał mającego etiopskie korzenie reprezentanta Szwecji Mikaela Ymera 7:6, 6:3 i awansował do II rundy turnieju Arizona Tennis Classic 2019!

W pierwszej partii obaj zawodnicy przełamywali się dwukrotnie i o jej losach zadecydował tie-break, w którym lepszy okazał się piotrkowianin, wygrywając w nim 7:3.

Drugi set toczył się już od początku na warunkach Polaka. Pewnie utrzymywał serwis i sam zdołał równiez dwukrotnie przełamać przeciwnika w pierwszym oraz ostatnim dziewiątym gemie seta.

W II rundzie Majchrzak zagra z reprezentantem Francji Fabricem Martinem, który szczęśliwie znalazł się od razu na tym szczeblu drabinki jako tzw. lucky loser z kwalifikacji, w których nie musiał wygrać ani jednego meczu.

Kamil Majchrzak – Mikael Ymer 7:6, 6:3