Challenger Quimper: Hurkacz doznaje porażki!

31 sty 2019, 17:52
Hubert Hurkacz przegrał w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP Challenger Tour we francuskim Quimper z reprezentantem gospodarzy Gregoire’em Barrere’em.

W drabince challengera w Quimper Hubert Hurkacz (ATP 73) został najwyżej rozstawiony. Na inaugurację, we wtorek, pokonał Aleksieja Watutina. W III rundzie, w czwartek, rywal Polaka był Gregoir Barrere (ATP 155), oznaczony numerem 15. okazał się dla tenisisty z Wrocławia przeszkodą nie do pokonania.

W pierwszy secie Polak nie wykorzystał swoich szans i w rozstrzygającym tie-breaku przegrał 2-7. Druga odsłona miała podobny przebieg. Tym razem Hurkacz wygrał w tie-breaku 7-5.

Po dwóch setach kontrolę nad spotkaniem przejął Francuz. Huberta był mocno załamany i zdołał zdobyć tylko honorowego gema.

Dla Hurkacza to pierwsza porażka na szczeblu challengerowym po serii sześciu wygranych meczów z rzędu. Polaka czeka jeszcze mecz deblowy w parze z Szymonem Walkowem