Challenger Rennes: Porażka Janowicza w II rundzie

Aktualizacja: 31 sty 2023, 09:53
22 sty 2020, 16:35

Jerzy Janowicz na II rundzie zakończył swój udział w turnieju Open de Rennes 2020. W swoim drugim meczu po powrocie na korty, Łodzianin przegrał z rozstawionym z numerem 10. Francuzem Constantem Lestienne 6:7, 4:6.

Pierwszy set spotkania Polaka z Francuzem był bardzo chaotyczny. Najpierw Lestienne wyszedł na prowadzenie 2:0, ale później bardzo dobrze zaczął grać Jerzy, natychmiast odrabiając straty. Polak prowadził już 4:2 i miał dwie szanse przy serwisie rywala na podwójne przełamanie ale nie wykorzystał ich. Przy stanie 5:3 po raz kolejny nie wykorzystał dwóch breakpointów, które były jednocześnie piłkami setowymi, co zemściło się na Polaku. W kolejnym gemie nie utrzymał serwisu i Lestienne wyrównał stan seta, który ostatecznie zakończył się po tiebreaku na korzyść reprezentanta gospodarzy 7-3.

W drugiej partii pierwszego breaka na 3:2 uzyskał Francuz, jednak chwilę potem Janowicz wrócił do gry odłamując przeciwnika. Niestety przy 3:3 znów przełamał Lestienne i potem nie dał już szansy Polakowi na odrobienie strat.

Janowicz zapowiedział już, że jego kolejnym turniejem będzie prawdopodobnie zaczynające się 3 lutego Open Sud de France w Montpellier. Co ważne, w odróżnieniu od Challengera w Rennes, jest to impreza rangi ATP World Tour.

Constant Lestienne (Francja) – Jerzy Janowicz (Polska) 7:6, 6:4