Challenger Rennes: Udany powrót Janowicza na zawodowe korty

Aktualizacja: 17 sty 2023, 11:26
21 sty 2020, 04:52

Jerzy Janowicz po ponad dwóch latach przerwy udanie powrócił na karty pokonując w pierwszej rundzie chellangera w Rennes Czecha Tomasa Machaca 7:6(3), 6:7(4), 6:4.

Polak, który ostatnie spotkanie rozegrał w listopadzie 2017 roku w challengerze w Bratysławie rozpoczął spotkanie od wygrania pierwszego seta po tie breaku. Drugi set podobnie jak pierwszy zakończył się w tie breaku jednak tym razem lepszy okazał się Czech. W decydującej partii Łodzianin już w pierwszym gemie przełamał rywala następnie wygrał gema przy własnym podaniu i rozpoczął seta od prowadzenia. W kolejnych minutach Janowicz grał coraz pewniej i prowadził 5:2 jednak nie wykorzystał możliwości zakończenia spotkania przy własnym serwisie i został przełamany, a następnie przegrał gema przy podaniu rywala. Były 14. tenisista świata wykorzystał jednak druga szanse na zakończenie spotkania i po dwóch godzinach i 52 minutach zakończył spotkanie.

Kolejne spotkanie popularny Jerzyk rozegra w środę, a jego rywalem będzie rozstawiony z numerem 10, Francuz Constant Lestienne (ATP 225).