Challenger Tajpej: Porażka Urszuli Radwańskiej

Aktualizacja: 19 sty 2023, 11:51
14 lis 2019, 22:01

Urszula Radwańska przegrała z Danką Kovinic w meczu II rundy challengera, rozgrywanego w Tajpej. Nasza tenisistka uległa 2:6, 5:7. Spotkanie trwało godzinę i czterdzieści trzy minuty.

Spotkanie nie obfitowało w zbyt wiele emocji. Rywalka Radwańskiej, rozstawiona w turnieju z numerem 1, dominowała w większości tenisowych aspektów. W pierwszym secie dwukrotnie przełamała reprezentantkę Polski. Pozwoliło jej to bez problemów przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść.

Drugi set był nieco bardziej wyrównany. Radwańska, po udanym początku i doprowadzeniu do stanu 2:0, straciła siłę rażenia. Oddała swoje podanie w gemie numer 6. Kolejne przełamanie miało miejsce dopiero w dwunastym gemie seta. Jej autorką była zawodniczka pochodząca z Czarnogóry, który tym samym wygrała partię 5:7 i zameldowała się w ćwierćfinale turnieju.