Strona główna Tenis ATP Challenger Tyrun: Minimalna porażka Kowalczyka w finale gry podwójnej

Challenger Tyrun: Minimalna porażka Kowalczyka w finale gry podwójnej

0
P. Rychter / Poznań Open

Rozstawieni z “trójką” Mateusz Kowalczyk i Rameez Junaid zajęli 2. miejsce w rozgrywanej w Turynie imprezie z cyklu ATP Challenger Tour. W wielkim finale nieznacznie lepszy od pary polsko-australijskiej okazał się debel numer 1 włoskich zawodów – Andrej Martin / Hans Podlipnik-Castillo.

Oba duety w drodze do finału straciły po 2 sety i oba zarówno w meczu otwarcia jak i półfinale. Porównywalne zdolności obu par były widoczne także w dzisiejszym potyczce o tytuł – wyrównana gra miała miejsce niemal od początku do końca, ale niestety szczęśliwie dla biało-czerwonego batalia ta się nie skończyła.

Premierową odsłonę, dzięki zdobyciu jednego breaka więcej od rywali, na swym koncie zapisali Polak i Australijczyk, triumfując 6-4. W 2. partii wszystko również zmierzało w dobrym kierunku, ale po przełamaniu rywali w 5. gemie “nasza” para nie zdołała odskoczyć, choć przy własnym podaniu prowadziła 30-0. Moment ten okazał się małym punktem zwrotnym w całym spotkaniu. Debel słowacko-chilijski błyskawicznie doprowadził do wyrównania, a następnie dał pokazał siły w tie-breaku, wygrywając 7-3.

W super tie-breaku oba duety ponownie dostarczyły kibicom wielu emocji. Martin i Podlipnik-Castillo na początku narzucili swoje warunki gry i odskoczyli na 3-0 oraz 4-2, jednak para polsko-australijska straty zdołała zniwelować. Gdy na tablicy wyników widniał rezultat 6-5 dla Kowalczyka i Junaida wydawało się, że mając do dyspozycji w kolejnych punktach dwa własne serwisy będą oni w stanie objąć znaczące prowadzenie, lecz tak się nie stało. Rywale wyrównali i od tego momentu gra toczyła się wymiana za wymianę. Sprawę tytułu rozstrzygnęła gra na przewagi, w której 12-10 lepsi okazali się Słowak i Chilijczyk, kończąc spotkanie po godzinie i 46 minutach gry.

Torino Challenger, Turyn, ATP Challenger Tour (pula nagród: € 42,500), finał gry podwójnej:

[3] Mateusz Kowalczyk, Polska / Rameez Junaid, Australia lt. [1] Andrej Martin, Słowacja / Hans Podlipnik-Castillo, Chile 6:4 6:7(3) 10:12

Komentarze