Challenger w Saint Breluce: Pewne zwycięstwo Kamila Majchrzaka

26 mar 2019, 20:26

Kamil Majchrzak pokonał w spotkaniu pierwszej rundy challengera w Saint Breluce Baptiste’a Crepattena 6:3, 7:6(6).

Od początku spotkania sklasyfikowany na 352. miejscu w rankingu ATP Francuz stawiał polskiemu tenisiście trudne warunki. Przełamanie nastąpiło w ósmym gemie, który polak zwyciężył wykorzystując drugi break point. Majchrzak zwyciężył kolejnego gema i zwyciężył w pierwszym secie 6:3.

Drugi set rozpoczął się od przełamanie w wykonaniu Majchrzaka, który następnie wygrał gema przy własnym podaniu. Francuz do wyrównania doprowadził w czwartym gemie zwyciężając gema przy podaniu Majchrzaka. Pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego zawodnik swoje zwycięstwo przypieczętował w tie breaku zwyciężając do sześciu.

Kolejnym rywalem Majchrzaka bedzie Jurgen Zopp lub Mikael Torpegaard.

Kamil Majchrzak – Baptiste Crepatte 6:3, 7:6(6)