Challenger Wrocław: Majchrzak nie sprostał faworytowi

16 lut 2016, 17:29

Kamil Majchrzak jest kolejnym Polakiem, po Pawle Ciasiu, który odpadł w 1. rundzie challengera Wrocław Open. Nasza wielka tenisowa nadzieja przegrała z Evgeny’em Donsoky’em z Rosji, który jest głównym faworytem do zwycięstwa w całym turnieju.

Majchrzak od początku sezonu ma spore problemy z wygrywaniem meczów i nie osiąga wyników na miarę własnych możliwości. Przed własną publicznością spisał się jednak poprawnie i ,,postraszył” notowanego o ponad 200 pozycji wyżej Evgenya Donskoya, który we Wrocławiu jest rozstawiony z numerem pierwszym.

Zarówno w pierwszym, jak i drugim secie Majchrzaka stać było na wygranie czterech gemów. Popularny ,,Szumi” posłał na stronę rywala aż siedem asów, jednak nie uchroniło go to przed trzykrotną utratą podania. W drugim secie przy stanie 5:4 dla Rosjanina Majchrzak miał break-pointa, którego wykorzystanie mogłoby odmienić losy meczu, jednak Donskoy się wybronił, a po chwili zakończył pojedynek.

W 1/8 finału rywalem 25-latka z Moskwy będzie Aleksandr Nedovyesov. Kazach w niecałą godzinę pokonał dzisiaj Pawła Ciasia, który podobnie jak Majchrzak wystąpił we Wrocławiu dzięki dzikiej karcie przyznanej przez organizatorów.

Wrocław Open, Polska, ATP Challenger (pula nagród: 75,000$), mecz 1. rundy gry pojedynczej mężczyzn:

Kamil Majchrzak, Polska – Evgeny Donskoy, Rosja [1] 4:6 4:6