Challenger Wrocław: Sromotna porażka młodego Polaka

16 lut 2016, 15:20

Szybko, bo już na pierwszej rundzie gry singlowej zakończył swoją przygodę Paweł Ciaś z turniejem Wrocław Open. 21-latek uległ wyżej notowanemu Kazachowi Aleksandrowi Nedovyesovi w dwóch setach, 1:6, 3:6.

529. w rankingu ATP Polak od samego początku utrudnił sobie zadanie, przegrywając pierwsze gemy i nie zdobywając przy tym ani jednego oczka. W konsekwencji został przełamany aż trzykrotnie i po zaledwie 25 minutach przegrał seta do jednego.

Druga odsłona wyglądało lepiej, jednak ponownie znajdujący się ponad 200 miejsc wyżej w rankingu ATP Kazach postawił warunki nie do przeskoczenia dla gdańszczanina, który tym razem ugrał trzy gemy.

W kolejnej rundzie na Nedovyesova czeka albo Kamil Majchrzak albo turniejowa “1”, czyli Rosjanin Evgeny Donskoy.

Wrocław Open, Polska, ATP Challenger (pula nagród: 75,000$), mecz 1. rundy gry pojedynczej mężczyzn:

Paweł Ciaś, Polska – Aleksandr Nedovyesov, Kazachstan 1:6, 3:6